• Home Tabletki na serce bez recepty – czy warto na nie stawiać?
Tabletki na serce bez recepty – czy warto na nie stawiać?

Tabletki na serce bez recepty – czy warto na nie stawiać?

Leki na wzmocnienie serca bez recepty stanowią popularny widok w wielu aptekach. Przed ich zakupem, należy zwrócić uwagę na skład takich specyfików, który powinien się opierać na ziołach i innych roślinach. Podpowiadamy, czy warto stosować takie specyfiki i co powinny zawierać.

Sens stosowania witamin na serce

Zioła na serce są stosowane od wielu pokoleń. Z tego powodu witaminy oparte na takich składnikach cieszą się dużą popularnością i co ważne, są efektywne. Ich skuteczność jest uzależniona od składu, który powinien bazować na roślinach bogatych w przeciwutleniacze. Leki na wzmocnienie serca bez recepty powinny obniżać ciśnienie i regulować poziom cholesterolu. Mogą być stosowane jako środek profilaktyczny lub wspomagać leczenie wielu dolegliwości, na przykład miażdżycy. Z tego powodu stosowanie witamin na serce jest jak najbardziej uzasadnione.

tabletki na serce bez recepty

Co powinny zawierać tabletki na serce bez recepty?

Witaminy na serce oparte na ziołach powinny zawierać czosnek, który wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Ponadto, zmniejsza ryzyko progresji choroby sercowo-naczyniowej. Czosnek reguluje poziom cholesterolu i wykazuje działanie kardioprotekcyjne. Inne składniki, które można spotkać w lekach na wzmocnienie serca bez recepty to między innymi:

  • serdecznik pospolity – wspiera prawidłowe funkcjonowanie serca, zwłaszcza przy nadciśnieniu. Działa tonizująco i uspokajająco.
  • wyciąg z głogu – działa ochronnie na naczynia krwionośne i powoduje ich rozszerzanie, poza tym normalizuje częstotliwość skurczów serca.
  • wyciąg z żeń-szenia – obniża poziom „złego” cholesterolu, a jednocześnie powodu wzrost jego „dobrego” odpowiednika.