• Home Bioèlixire – czym wyróżniają się kosmetyki tej marki?
Bioèlixire – czym wyróżniają się kosmetyki tej marki?

Bioèlixire – czym wyróżniają się kosmetyki tej marki?

Bioèlixire to znana polska marka która tworzy kosmetyki dla włosów i skóry a inspiracje czerpie prosto z natury. Słynie ze swojego ekologicznego podejścia do tworzenia produktów. Składnikami aktywnymi są substancje pochodzenia naturalnego a kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wzbogaca swój asortyment o nowe linie m.in. GĘSTE WŁOSY, ISTOTA NATURY czy PROFESSIONAL. Firma stara się zachować balans między urodą a zdrowiem co wyróżnia ją na polskim rynku.

Bioèlixire- profesjonalna pielęgnacja

Jest to linia profesjonalnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów. Cała kolekcja bazuje na utrzymaniu równowagi PEH. To termin dobrze znany tzw. włosomaniaczkom czyli pasjonatkom dbania o zdrowe włosy a oznacza utrzymanie balansu między użyciem protein, emolientów i humektantów w pielęgnacji naszych pasm. Linia Professional ma za zadanie utrzymać włosy w doskonałej kondycji, sprawić aby były odporne na mechaniczne uszkodzenia a poprzez użycie w składach kosmetyków mikro i makro elementów odżywić je i przywrócić blask oraz sprężystość. 

Bioèlixire- serie produktów profesjonalnych

Ze względu na dobór składników odżywczych cała linia została podzielona na pięć serii, każda z nich dedykowana jest innym potrzebom włosów (szeroki wybór produktów z tej linii można znaleźć np. na https://bellita.pl/bioelixire). Dwie z nich są także całkowicie wegańskie. W skład każdej wersji wchodzi szampon oraz odżywka bądź maska. Seria nawilżająca dla przesuszonych pasm bazuje na nawilżającej mocy kwasu hialuronowego w połączeniu z olejkiem arganowym. Seria wzmacniająca to produkty z witaminą z grupy B, czyli biotyną. Seria regenerująca to naturalna moc czarnuszki. Oraz dwie wyżej wspomniane serie wegańskie: nawilżająca i regeneracyjna. Swoje działanie opierają na zastosowaniu w składach odżywek i szamponów alg morskich, baobabu i bambusa.