• Home Skuteczny i tani domowy peeling do skóry głowy
Skuteczny i tani domowy peeling do skóry głowy

Skuteczny i tani domowy peeling do skóry głowy

Peeling do skóry głowy to produkt, za pomocą którego można bardzo skutecznie usunąć różnorodne zanieczyszczenia, w tym kurz i pozostałości stosowanych uprzednio kosmetyków. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty, które różnią się sposobem działania i składem oraz ceną. Może być ona dość wygórowana i wówczas ciekawą alternatywą mogą być wyroby przygotowywane samodzielnie w domu.

Jakie korzyści daje stosownie peelingów do skóry głowy?

Tego rodzaju produkty skutecznie usuwają zanieczyszczenia oraz resztki szamponów, odżywek czy masek. Stymulują one również odpowiedni przepływ krwi i limfy w skórze oraz warunkują lepsze przyswajanie substancji aktywnych zawartych w innych produktach pielęgnacyjnych. W wyniku wykonywania peelingów ograniczony może zostać łupież, świąd oraz zmniejszone wydzielanie sebum.

Jakie produkty dostępne są w sprzedaży?

W sprzedaży drogeryjnej i aptecznej dostępne są peelingi:
– mechaniczne,
– enzymatyczne.

W peelingach mechanicznych znajdują się drobiny syntetyczne lub fragmenty pestek moreli i łupin orzechów. Peelingi enzymatyczne z kolei zawierają między innymi:
– kwas mlekowy,
– mocznik.

Co ważne, peelingi do skóry głowy można również z powodzeniem przygotowywać w warunkach domowych (np. te z sanbello).

Jak zatem wykonać domowy peeling do skóry głowy?

Domowy peeling można wykonać z powszechnie dostępnych półproduktów. W tym celu wykorzystać można szampon, do którego dodaje się drobiny złuszczające, takie jak cukier czy gruboziarnista sól. Należy jednak pamiętać o tym, że cukier i sól dość szybko ulegają rozpuszczeniu. Poza tym, sól może powodować podrażnienia wrażliwej skóry głowy, zaś cukier stanowi doskonałą pożywkę dla drożdżaków wywołujących łupież.

Jakie inne składniki można dodawać do domowego peelingu?

Do ulubionego szamponu można z powodzeniem dodawać nie tylko sól i cukier, ale również sodę oczyszczoną i glinkę. Składniki te dobrze wypłukują się z włosów oraz działają bardzo skutecznie. Mieszanina może być wzbogacona o miód oraz aloes.

Jakie zalety ma peeling z glinką?

Domowy peeling z glinką polecany jest dla osób, które borykają się z nadwrażliwością skóry. Glinka ma działanie łagodzące i dostępna jest w formie białej, zielonej i różowej. Skutecznie ściera martwy naskórek oraz efektywnie odblokowuje zatkane pory skóry. Normalizuje ilość wydzielanego sebum oraz ogranicza przetłuszczanie się włosów.

Czy warto sięgać po peeling do skóry głowy z kawą?

Peelingi do skóry głowy z kawą działają przyciemniająco na włosy. Powinny być zatem stosowane przez osoby o jasnych włosach z należytą ostrożnością. Warto dodać, że zabiegi z dodatkiem kawy i zawartej w niej kofeiny skutecznie pobudzają krążenie limfy i krwi, ograniczają wypadanie włosów oraz efektywnie stymulują ich porost. Kofeina znosi negatywne oddziaływanie hormonów przyspieszających procesy łysienia. Do domowego peelingu do skóry głowy z kawą można również dodać również:
– żel aloesowy,
– kwas hialuronowy,
– miód,
– olejek tymiankowy,
– olejek sosnowy,
– olejek z drzewa herbacianego.