• Home Walka z łupieżem na głowie
Walka z łupieżem na głowie

Walka z łupieżem na głowie

Białe płatki, jakie w pierwszej kolejności pojawiają się na głowie, a potem na ubraniach, potrafią niezwykle zirytować. I nie jest tu mowa wcale o śniegu, jaki pojawia się zimową porą. Mowa tutaj o łupieżu, który potrafi pojawić się „znikąd”, obniżając komfort życia wielu osobom. Czas wypowiedzieć mu wojnę! Tym bardziej, że lek na łupież ma naprawdę bardzo dobre działanie. Trzeba go tylko regularnie używać.

Od samego początku

szampon na łupież

Wszyscy za leczenie łupieży zabierają się w momencie, kiedy ma się do czynienia z naprawdę zaawansowanym stadium. Dlatego też należy wybrać taki szampon na łupież, który wykazuje się działaniami przeciwgrzybicznymi, keratolitycznymi i cytostatycznymi. Trudno brzmiące słowa (w szczególności te dwa ostatnie), ale tylko dzięki temu będzie można mieć pewność co do tego, że preparat będzie miał prawidłowe zastosowanie. To właśnie dzięki takim szamponom będzie można pozbyć się z głowy zrogowaciałego naskórka.

Regularne stosowanie

Szampony przeciwłupieżowe należy stosować regularnie. To nie tak, że łupież zniknie i już jest po problemie. Trzeba myć nim głowę za każdym razem, aby mieć pewność, że problem nie powróci. Dopiero po kilku miesiącach można pomyśleć o tym, żeby taki szampon zmienić. Może się jednak tak okazać, że łupież powróci. Trzeba będzie więc do szamponu powrócić. A najlepiej to umówić się do dermatologa na wizytę, ponieważ może się okazać, że problem jest zdecydowanie większy i potrzebne będzie leczenie specjalnymi preparatami medycznymi z apteki.