• Home Czy warto zrobić sobie kolczyki intymne?
Czy warto zrobić sobie kolczyki intymne?

Czy warto zrobić sobie kolczyki intymne?

Wśród amatorek piercingu zdecydowanie królują kolczyki znajdujące się w różnych części twarzy oraz uszu choć nie brakuje także fanek bardziej ekstremalnych przekłuć. Należą do nich między innymi kolczyki intymne, które choć bywają uciążliwe w trakcie gojenia, mogą stanowić naprawdę efektowną biżuterię. Czy kolczyki w cipce są bolesne i czy warto je robić?

                                                                   Czy przekłucia intymne są bolesne?

Odpowiedź w tym wypadku jest niestety jednoznaczna i twierdząca. Skóra w miejscach intymnych jest niezwykle wrażliwa i silnie unerwiona, z tego powodu przekłuwanie jej jest niezwykle bolesne. Pomimo że sam zabieg trwa zaledwie kilka minut, a igła znajduje się w ciele nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund, dyskomfort w miejscu wkłucia może być odczuwalny jeszcze przez kilka dni po założeniu kolczyka.

                                                                      Kolczyk intymny, a życie seksualne

Dumne posiadaczki biżuterii w miejscach intymnych są zgodne – kolczyk w cipce ma wpływ ma jakość życia seksualnego i jest to, na szczęście, wpływ korzystny. Panie deklarują, że piercing umieszczony w łechtaczce znacznie poprawia doznania, a dodatkowo skraca czas konieczny do osiągnięcia orgazmu. Kolczyki w cipce w żaden sposób nie utrudniają więc współżycia, ani nie pogarszają jego jakości, a więc przeciwnie – mogą zapewniać znacznie większą przyjemność zarówno mężczyznom jak i kobietom.

                                                                      Przekłucia intymne – wady i zalety

Największą zaletą kolczyków intymnych jest fakt, że stanowią one bardzo efektowną ozdobę. Nie rzucają się przy tym w oczy, a ich widok jest zarezerwowany właściwie wyłącznie dla najbliższych osób. Przekłucia te są jednak bardzo bolesne, a nawet wykonywanie codziennych, najprostszych czynności może znacznie opóźniać proces gojenia.