• Home Czym cechują się godne polecenia kremy pod oczy?
Czym cechują się godne polecenia kremy pod oczy?

Czym cechują się godne polecenia kremy pod oczy?

Dobry krem pod oczy to kosmetyk, który może i powinien być stosowany przez kobiety już po ukończeniu przez nie 30. roku życia. Skóra w tych okolicach twarzy staje się bowiem wówczas szczególnie podatna na podrażnia, nadmierną utratę wody oraz występowanie pierwszych zmarszczek. Jest ona bowiem cienka oraz zawiera jedynie znikomą ilość gruczołów łojowych.

Czym powinien się cechować dobry kosmetyk?

Kremy pod oczy z drogerii Sanbello to kosmetyki, które powinny być wybierane z rozwagą. Konieczna jest w tym przypadku dokładana analiza składu i działania poszczególnych produktów. Co ważne, w rejon okolic oczu nie powinny być aplikowane zwykłe kremy do twarzy, ponieważ mogą one zawierać zbyt duże stężenie substancji aktywnych, które może prowadzić do powstawania podrażnień. Twego rodzaju produkty nie są bowiem testowane okulistycznie i mogą powodować odczyny alergiczne skóry wokół oczu. Dobre kosmetyki są hipoalergiczne, a ich konsystencja ułatwia wygodną aplikację.

Jakie kosmetyki pod oczy dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży drogeryjnej oraz aptecznej dostępne są różnorodne produkty dopasowane do potrzeb odmiennych typów skóry. Mogą one skutecznie ją nawilżać, jak również redukować opuchliznę. W tym przypadku szczególnie polecane są preparaty zawierające chłodzące aplikatory w postaci między innymi niewielkich metalowych kulek. Godne polecenia wyroby powinny zawierać peptydy, które wpływają na wzrost napięcia skóry oraz kofeinę, która redukuje cienie i obrzęki. Poza tym, w składzie godnych polecenia produktów powinien znaleźć się kwas hialuronowy oraz witamina E.

Jakie inne składniki powinny występować w godnym polecenia kremie pod oczy?

Kobiety powinny decydować się na zakup kosmetyków produkowanych ze składników pochodzenia naturalnego. Tego rodzaju produkty muszą zawierać w swoim składzie antyoksydanty, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek oraz oleje roślinne, w tym oleje z passiflory, awokado lub dzikiej róży oraz masło shea. Wśród innych pożądanych składników wymienić można również ekstrakt z gryki oraz witaminę E. Cenie pod oczami mogą być skutecznie niwelowane poprzez wybór kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z ruszczyka lub witaminę C. Podczas wyboru poszczególnych kosmetyków warto analizować zamieszczane na opakowaniu informacje dotyczące pochodzenia składników. Powinny to być certyfikowane uprawy ekologiczne, które gwarantują skuteczność preparatów oraz redukują ryzyko związane z przedostawaniem się do skóry ewentualnych zanieczyszczeń czy pozostałości substancji chemicznych pochodzących z oprysków.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając idealny krem?

Jak wspomniano powyżej, podczas wyboru kosmetyków należy kierować się ich składem oraz działaniem, który musi być skorelowany z typem oraz potrzebami danego rodzaju skóry. Inny krem polecany jest bowiem w przypadku cery wrażliwej, a inne potrzeby ma choćby cera tłusta. Poszczególne wyroby różnią się ceną. W tym jednak wypadku droższe kremy cechuje skład, który przekłada się na skuteczność i łatwość aplikacji preparatu.