• Home Czym jest maska koloryzująca?
Czym jest maska koloryzująca?

Czym jest maska koloryzująca?

Maska koloryzująca do włosów to produkt, który łączy w sobie intensywną pielęgnację oraz zmywalną koloryzację. Pełni także funkcję pielęgnacyjną, ponieważ dostarcza włosom potrzebnych składników odżywczych, które poprawiają kondycję włosów, wygładzają i zwiększają ich gęstość, gładkość, połysk oraz nadają aksamitną miękkość. Niemniej- jak sama nazwa wskazuje- wykazuje właściwości koloryzujące, co sprawia, że również doskonale ożywia, uwydatnia, odświeża oraz zabezpiecza pasma.

Maska koloryzująca- jak działa?

maska koloryzująca

Maska koloryzująca zapewnia krótkotrwały efekt, który utrzymuje się zaledwie do kilku myć. Produkt może delikatnie przyciemnić odcień kosmyków, poprawić intensywność koloru, a także wyeksponować efekt refleksów. Niemniej, rezultat, w odróżnieniu od koloryzacji trwałych, jest tylko czasowy. Trwałość koloryzacji uzależniona jest jednak od kilku podstawowych czynników, w tym między innymi naturalnego koloru włosów, częstotliwości mycia włosów, rodzaju zastosowanej maski i zawartych w niej pigmentów, a także stopnia porowatości włosów czy czasu trzymania maski na włosach. Warto wziąć pod uwagę wymienione czynniki przed rozpoczęciem farbowania włosów.

W jaki sposób stosować maski koloryzujące na włosy?

Stosowanie profesjonalnych masek koloryzujących jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Aby zafarbować pasma, należy na początku umyć je i osuszyć ręcznikiem, a następnie rozprowadzić produkt równomiernie na włosach, stosując się do zaleceń producenta, szczególnie w zakresie optymalnych proporcji kosmetyku. Maska koloryzująca powinna zostać na włosach przez czas od 5 do 20 minut, co uzależnione jest przede wszystkim od intensywności pożądanego odcienia. Na koniec należy całość spłukać letnią wodą i pozostawić do wyschnięcia. Zabieg można powtarzać regularnie, aby podtrzymać efekt koloryzacji.