• Home Mydło w płynie – dlaczego warto je wybrać?
Mydło w płynie – dlaczego warto je wybrać?

Mydło w płynie – dlaczego warto je wybrać?

Mycie rąk zaliczane jest do najważniejszych higienicznych czynności, wykonywanych przez osoby dorosłe i dzieci – nawet do kilku razy w przeciągu dnia. Dlatego powinniśmy zadbać o dobranie właściwego mydła, które nie tylko będzie w stanie skutecznie usuwać zgromadzone mikroorganizmy, ale równocześnie nie zaburzy ochronnej warstwy skóry oraz nie przesuszy dłoni. Dlaczego warto wybrać mydło w płynie?

Mydło w kostce czy w płynie?

Odpowiedniej jakości mydło stanowi niezbędny środek, który powinien się znajdować w każdym z obiektów użytkowych, mieszkaniu czy też domu, jak i w miejscach publicznej użyteczności. Na rynku dostępne jest nie tylko mydło w kostce, ale również w postaci płynnej. Która opcja będzie dla nas lepsza? Oczywiście, że ta druga. Mydło w kostce nie jest zbyt higienicznym rozwiązaniem, ponadto trzeba dbać o regularne wyczyszczenie mydelniczki – zapobiegając tym samym gromadzeniu się grzybów, wirusów czy bakterii a takie mydła kupisz tutaj. Co więcej, używając go, narażamy się na kontakt z różnymi drobnoustrojami oraz ryzyko wyślizgnięcia, z uwagi na jego kształt czy strukturę. Wybierając mydło w płynie, możemy unikać takich problemów. Ponadto, dozownik pozwoli na dobieranie właściwej ilości środka, ograniczając równocześnie opcję przeniesienia schorzeń zakaźnych skóry.

mydło w płynie

Na co zwrócić uwagę wybierając mydło w płynie?

W czasie dobierania mydła do mycia rąk, należy zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki, których nie powinno być zbyt wiele. Poza tym, mydła z przeznaczeniem do użytkowania w obiektach publicznej użyteczności, muszą posiadać dodatkowo w składzie antybakteryjny środek.