• Home Jak stosować krem na rozstępy?
Jak stosować krem na rozstępy?

Jak stosować krem na rozstępy?

Rozstępy to problem estetyczny, który dotyczy kobiet i mężczyzn, choć w pierwszej grupie pojawia się częściej, szczególnie wśród kobiet w ciąży. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry. Nieprzygotowana skóra (a właściwie włókna kolagenowe) pęka, czego widocznym efektem są czerwono- fioletowe lub różowe prążki. Z czasem zaczynają one blednąć, przyjmując kolor perłowy, co oznacza, że zostały utrwalone i zostaną na skórze trwale, chyba że zostaną zastosowane odpowiednie zabiegi kosmetologiczne.

Krem na rozstępy w codziennej pielęgnacji

Krem na rozstępy dedykowany jest:

  • kobietom w ciąży,
  • osobom, które mają widoczne rozstępy,
  • w celach profilaktycznych, aby uniknąć rozwoju rozstępów.

Zarówno krem, jak i maść na rozstępy powinny zawierać odpowiednie składniki aktywne, które wzmacniają skórę i redukują prążki na skórze. Znaczenie ma nie tylko liczba składników aktywnych, ale również ich stężenie. Istotne znaczenie ma także odpowiednia aplikacja, intensywność masażu, jak i regularność stosowania preparatów na rozstępy. Połączenie tych wszystkich elementów jest kluczowe w redukcji zmian.

krem na rozstępy

W jaki sposób działa krem na rozstępy?

W przypadku świeżych rozstępów najlepszym rozwiązaniem jest codzienna pielęgnacja za pomocą kremów. Ważne jest, aby wykazywały odpowiednie właściwości. Wśród najważniejszych wymienia się działanie nawilżające, regenerujące, ujędrniające i wzmacniające skórę. Skuteczny krem na rozstępy to taki, który łączy je wszystkie, zapewniając kompleksowe działanie. Produkty poddawane są także testom dermatologicznym, które potwierdzają, że skład produktów jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień.