• Home Dwa błędy popełniane najczęściej przy wyborze pomadki do ust
Dwa błędy popełniane najczęściej przy wyborze pomadki do ust

Dwa błędy popełniane najczęściej przy wyborze pomadki do ust

Choć pomadki kojarzą się z kosmetykami, których nie trzeba wybierać ze szczególną starannością, nie jest to prawda. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z efektów ich stosowania. Wydaję się im, że odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą przede wszystkim niesolidni producenci. Tymczasem to właśnie one często popełniają błędy związane tak z wyborem, jak i stosowaniem pomadki.

Błąd pierwszy – brak regularności


Pomadki do ust to skuteczne kosmetyki. Jeśli jednak mają spełniać zarówno funkcję ochronną, jak i regenerującą, należy stworzyć im do tego okazję. W przeciwieństwie do kosmetyków kolorowych, takich jak szminki, nie mogą być one stosowane jedynie okazjonalnie. Tymczasem wiele kobiet zapomina o nakładaniu ich na usta przed każdym wyjściem przypominając sobie o tym dopiero, gdy usta stają się spierzchnięte albo zaczynają krwawić. Brak regularności sprawia, że nawet najlepsza pomadka nie jest w stanie zaprezentować pełni swoich możliwości.

Błąd drugi – pomadka nieodpowiednia do cery


Przekonanie o tym, że każda pomadka do ust ma niemal identyczny skład nie wychodzi na dobre. Błąd ten jest szczególnie bolesny w przypadku kobiet o cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W ich własnym interesie leży sięganie po kosmetyki o jak najbardziej naturalnym składzie. W sprzedaży nie brakuje pomadek, które doskonale realizują tego rodzaju zadanie. Niestety, jest ich znacznie mniej niż tych, które posiadają silikony, sztuczne barwniki, konserwanty oraz substancje zapasowe. Tylko uważne czytanie etykiet może więc dać pewność, że pomadka spełni stawiane wobec niej oczekiwania. Zobacz: https://darmarsklep.pl/pomadki-do-ust