• Home Jak dbać o farbowane włosy?  
Jak dbać o farbowane włosy?  

Jak dbać o farbowane włosy?  

Farbowanie włosów jest czasem kwestią maskowania siwych włosów, a czasem po prostu chęcią na wprowadzenie odrobiny zmiany w swoim wyglądzie. Jest to zabieg, który jednym kojarzy się z efektem zniszczonych włosów, a innym wręcz przeciwnie. Od czego to zależy? Niewątpliwie każda metamorfoza jest nieco inna. Osoby farbujące odrosty nie są tak narażone na zniszczenie włosów, jak panie rozjaśniające swoje włosy do bladego, niemalże białego blondu. Niezależnie od wykonywanej usługi warto po wszystkim zatroszczyć się o właściwą pielęgnację.

Farbowane włosy, czyli jakie?

purles

Farbowanie włosów, jeżeli wykonane jest poprawnie i bezinwazyjnie nie zmienia zbytnio właściwości włosa. Oznacza to, że włosy cienkie nie zaczną być nagle grube, a włosy proste nie zaczną się kręcić. Jeżeli natomiast na włosach zostanie zastosowany nieco bardziej intensywny zabieg, to może on poskutkować tym, że włosy zaczną być łamliwe oraz suche. W takim przypadku warto bezzwłocznie zastosowanie odpowiednią kurację dla włosa. Najlepiej taką mocno regenerującą, zawierającą odżywcze olejki na przykład z awokado czy też kokosa. Purles kosmetyki do włosów (https://bellita.pl/purles) to propozycja oferty dla osób szukających kosmetyków intensywnie odżywiających również dla włosów farbowanych.

Kolor włosów po farbowaniu

Kolor włosów po farbowaniu nie jest nienaruszalny. To oznacza, że pod wpływem czynników atmosferycznych, zwłaszcza słońca, kolor farby może nieco się zmieniać. Dlatego też osobom posiadającym włosy farbowane polecane jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków, które pozwolą na zachowanie pięknego koloru na dłużej. W kosmetykach do włosów farbowanych często można znaleźć dodatek w postaci filtrów UV, które chronią kolor przed wyblaknięciem. W poszukiwaniu kosmetyków do włosów warto zapoznać się również z ofertą francuskiej marki purles.