• Home Co warto wiedzieć o kolczykach do pępka?
Co warto wiedzieć o kolczykach do pępka?

Co warto wiedzieć o kolczykach do pępka?

Jeszcze nie tak dawno kolczyki do pępka były wielkim hitem, który obecnie powraca do mody. Kiedyś ten rodzaj przekłucia był wyznacznikiem wolności i niezależności. Z czasem największe gwiazdy zaczęły nosić kolczyk w pępku, co miało ogromny wpływ na popularność wśród społeczeństwa.

Jak wygląda przekłucie pępka?

Przekłucie pępka w zasadzie nie różni się od innych rodzajów piercingu. Zabieg jest krótki, a przebieg bezbolesny. Po całej procedurze rzadko kiedy występują długotrwałe komplikacje. Ważne jest, by cały przebieg zabiegu był przeprowadzony w sterylnych warunkach. Piercer na samym początku zaznacza wybrane miejsce przez klienta. Następnie następuje przekłucie i założenie kolczyka. Zabieg jest bardzo prosty i szybki, dlatego tak duża liczba młodych osób decyduje się na tą formę piercingu. Warto pamiętać, aby wybierać tylko najlepsze studia piercingu.

Jak dbać o przekłucie?

Zachowanie odpowiedniej higieny po zabiegu jest kluczowe. Dlatego miejsce przekłucia należy przemywać solą morską lub specjalnym środkiem kilka razy dziennie. Trzeba uważać, by nie podrażniać miejsca świeżo po zabiegu. Przez pierwsze dni mogą wystąpić takie objawy jak ból, zaczerwienienie, obrzęk, a nawet lekkie krwawienie. Jednak są o normalne objawy po wykonaniu piercingu. Czas rekonwalescencji jest bardzo indywidualny, ponieważ zależy przede wszystkim od trybu życia. Jednak zaleca się, by po wykonaniu kolczyka w pępku wysypiać się, prowadzić spokojny tryb życia, unikać stresu, dobrze się odżywiać, by przyspieszyć gojenie się rany. Warto również sprawdzać, czy kolczyk w pępku jest dobrze dokręcony. Oferta sprzedażowa na: https://crazyneedles.pl/kategoria/kolczyki-do-pepka.