• Home Czym wyróżniają się profesjonalne odżywki do mycia włosów?
Czym wyróżniają się profesjonalne odżywki do mycia włosów?

Czym wyróżniają się profesjonalne odżywki do mycia włosów?

Odżywki do włosów są bardzo ważnym produktem pielęgnacyjnym, który pomaga w regeneracji pasm. Profesjonalne kosmetyki ułatwiają rozczesywanie kosmyków i wygładzają fryzurę. Na szczególną uwagę zasługują odżywki do włosów kręconych z tego serwisu, które ładnie podkreślają skręt i fale poszczególnych pasm. Najlepsze odżywki do włosów posiadają w składzie ekstrakty roślinne, które zapewniają intensywną odbudowę od nasady.

odżywki do włosów

Odżywki, które wzmacniają strukturę włosów

Dobre odżywki do włosów zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto, odżywki do mycia włosów wzmacniają naturalny budulec, czyli keratynę. Wygładzają one włosy od czubka aż po same końce. Profesjonalne odżywki nawilżające do włosów posiadają w składzie często aloes, który chroni pasma przed utratą wody. Z kolei odżywki do włosów farbowanych pomagają w ochronie koloru i zapewniają intensywną pielęgnację. Odżywiają one włosy po zabiegach farbowania i rozjaśniania.

Produkty kosmetyczne, które skutecznie nawilżają włosy

Odżywki do włosów suchych posiadają w składzie olejki, które skutecznie nawilżają kosmyki i je wygładzają. Odżywki do włosów blond, wzmacniają strukturę kosmyków i chronią je przed uszkodzeniem. Z kolei odżywki do włosów wysokoporowatych zapobiegają puszeniu się włosów na całej ich długości. Na szczególną uwagę zasługują również odżywki do włosów bez silikonów, gdyż:

  • Nie obciążają one fryzury,
  • nadają jej lekkości,
  • łatwo się spłukują z głowy,
  • ułatwiają codzienne rozczesywanie,
  • rozplątują kosmyki.