• Home Krótko o filtrach i kremach przeciwsłonecznych: jaki wybrać?
Krótko o filtrach i kremach przeciwsłonecznych: jaki wybrać?

Krótko o filtrach i kremach przeciwsłonecznych: jaki wybrać?

Sezon letni to pierwszy i ostatni powód, aby zacząć chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB. Dzięki rozwojowi kosmetologii na rynku dostępne są preparaty z odpowiednimi filtrami przeciwsłonecznymi, które zapewnią nam wszystkim bezpieczny wypoczynek bez ryzyka chorób skóry. Kluczowym produktem, z którym powinien się zapoznać każdy jest krem z filtrem SPF 50.

Czym są filtry przeciwsłoneczne i co zmieniają?

Filtry przeciwsłoneczne to rodzaj balsamu, który nakłada się na skórę miejscowo przy użyciu określonej metody aplikacji – najczęściej własnymi palcami. Filtr SPF Chroni przed promieniami UV absorbując, odbijając i rozpraszając je ze skóry. Krem z filtrem SPF 50 przyda się tym, którzy w upalny dzień wyjdą na plażę lub postanowią przejść się ulubionym szlakiem górskim.

Słońce emituje szkodliwe promieniowanie, które może powodować raka skóry i inne choroby. Codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych i odzieży ochronnej może zmniejszyć ryzyko tych chorób. Najdłużej działający jest filtr SPF 50.

Od czego zależy siła ochrony kremu przeciwsłonecznego? Czy krem z filtrem 50 jest najlepszy?

Filtr przeciwsłoneczny ma swoją siłę. Siła danego kremu zależy od tego, jak długo chroni przed promieniowaniem UVB. Wszystkie kremy działają tak samo, jednak stężenie substancji wpływa na średni czas potrzebny na oparzenie promieniowaniem ultrafioletowym. W przypadku braku ochrony czas ten wynosi 15 minut. Stosując krem z filtrem 50, okres ten można wydłużyć 50-krotnie. Odpowiednio – w przypadku filtra SPF 20 – otrzymujemy 20-krotnie dłuższy czas. Ochrona przeciwsłoneczna w postaci filtru zaczyna się już od 10 SPF.