• Home ABC pielęgnacji włosów: szampon, odżywki i peeling
ABC pielęgnacji włosów: szampon, odżywki i peeling

ABC pielęgnacji włosów: szampon, odżywki i peeling

Pielęgnacja włosów to kategoria kosmetyków, którą można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Produkty te są przeznaczone do stylizacji, koloryzacji i utrzymania zdrowych włosów. Kosmetyki do włosów mogą być używane przez osoby o wszystkich rodzajach włosów, w tym prostych, kręconych, falowanych i perwersyjnych.

Pielęgnacja włosów z szamponem

keratyna do włosów

Szampon do włosów to kosmetyk, który służy do oczyszczania włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń takich jak brud, olej i martwe komórki naskórka. Zwykle ma pH od 5 do 6. Kupując dobry i naturalny szampon, należy upewnić się, że nie zawiera żadnego z tych składników: siarczanów, silikonów, parabenów, DEA/MEA/TEA.

Odżywki do włosów i maski

Odżywki do włosów i maski do włosów to kosmetyki do siebie zbliżone. Oba kosmetyki do włosów działają na rzecz przywrócenia zdrowia włosów poprzez nawilżanie i wchłanianie niezbędnych składników. Największą różnicą jest to, że odżywki stosuje się częściej, zwykle po myciu szamponem, a maseczki rzadziej i przed myciem szamponem. Wszystko do włosów powinno być odpowiednio dostosowane, nawet jeśli nie jest to już tylko podstawowa pielęgnacja włosów.

Czym jest peeling do skóry głowy?

Kosmetyk zwany jako peeling skóry głowy to zazwyczaj chemiczny peeling. Typowym przykładem tego typu peelingu jest alfa-hydroksykwas, który zazwyczaj pochodzi z kwasów owocowych. Peeling skóry głowy wykorzystuje złuszczanie, aby usunąć martwe komórki naskórka i olejki ze skóry głowy, które mogą zatykać pory i zmniejszać przepływ krwi do mieszków włosowych. Zabiegi takie jak peeling skóry głowy są ważne dla osób z długimi lub farbowanymi włosami, które muszą zachować zdrowe pasemka. Są najskuteczniejsze, gdy są stosowane na skórę, która nie była wystawiona w ostatnim czasie na żadne inne zabiegi lub produkty. Może pomóc w regeneracji mieszków włosowych, dzięki czemu wytwarzają grubsze, zdrowsze pasma.