• Home Łysienie androgenowe – leczenie
Łysienie androgenowe – leczenie

Łysienie androgenowe – leczenie

Leczenie łysienia androgenowego jest dość trudne z uwagi na to, że jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Jednak wskutek wdrożenia odpowiednich działań możliwe jest ograniczenie postępującego procesu łysienia oraz wzrost kolejnych włosów.

Łysienie androgenowe – wybór metody leczenia


Wybór sposobu leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby. Decyzyjna odnośnie rozpoczęcia terapii musi być skonsultowania i prowadzona pod nadzorem specjalisty. W przypadku mało rozległych przerzedzeń włosów skóry głowy można wdrożyć delikatne metody, w innym przypadku konieczny jest na przykład przeszczep włosów. Dlatego tak ważna dla wyboru sposobu leczenia oraz jego skuteczności jest wczesna diagnostyka.

Łysienie androgenowe – metody leczenia


Leczenie łysienia androgenowego można stosować z wykorzystaniem terapii miejscowej opartej na działaniu minoksydylu. Jest to związek organiczny o działaniu hipotensyjnym. Wpływa on na rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze ukrwienie mieszków włosowych. Przykładem tego typu leku jest Loxon Max. Skutki stosowania preparatu Loxon Max w postaci poprawy kondycji włosów oraz zmniejszonego ich wypadania utrzymują się w trakcie leczenia oraz kilka tygodni po zaprzestaniu terapii. Inne metody leczenia wykorzystują kuracje miejscowe polegające na stosowaniu ampułek na bazie Aminexilu lub leczenia doustnego finasterydem. Leczenie łysienia androgenowego obejmuje również zabiegi trychologiczne oraz mezoterapię koktajlami peptydowymi, osoczem bogatopłytkowym, przeszczep komórek macierzystych, światłoterapię oraz przeszczep włosów.