• Home Technologia Triple Bonding, czyli Schwarzkopf Fibre Clinix wchodzi do gry
Technologia Triple Bonding, czyli Schwarzkopf Fibre Clinix wchodzi do gry

Technologia Triple Bonding, czyli Schwarzkopf Fibre Clinix wchodzi do gry

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić szampon, który działałby na poziomie cząstek – dosłownie – atomowych. Dziś już wiadomo, że istnieje szampon Schwarzkopf Fibre Clinix, który dzięki technologii Triple Bonding, wzmacnia włosy już na etapie cząsteczkowym. Na czym polega ta technologia?

Włosy i ich subatomowa struktura

Każdy włos (co zresztą wiadomo z fizyki) składa się z określonych atomów. Uszkodzenie jego struktury wiąże się – co oczywiste – z rozbiciem ich niektórych wiązań. Dzięki technologii Triple Bonding, potrójnie naładowane jony tworzą zupełnie nowe wiązania w strukturze włosa, co przyspiesza jego regenerację. Skutkiem tego wydawałoby się prostego procesu, jest znaczące wzmocnienie włosów, a co za tym idzie – zwiększenie ich objętości i nadaniu im wyjątkowego i niepowtarzalnego piękna. A to jest przecież w pielęgnacji włosów najważniejsze!

Schwarzkopf Fibre Clinix

Matematyka w służbie kosmetyki

Co ciekawe, udało się nawet określić, jak bardzo dane włosy zostały wzmocnione na skutek działania tejże technologii. Okazuje się, że – w porównaniu do innych środków pielęgnacyjnych – stają się one nawet dziesięciokrotnie mocniejsze. Oczywiście efekt ten będzie również uzależniony od wielu innych kwestii, w tym od sposobu pielęgnacji włosów, ich kondycji, czy też stosowanej codziennie diety. Poza tym trudno – zwłaszcza na poziomie użytkownika – jednoznacznie określić, czy dany produkt zapewnia dziesięcio, czy też np. ośmiokrotne wzmocnienie struktury włosa.

Podsumowując, Schwarzkopf Fibre Clinix to zupełnie nowe spojrzenie na pielęgnację i stylizację włosów.