• Home Na czym polega męski manicure?
Na czym polega męski manicure?

Na czym polega męski manicure?

Manicure to zabieg, który najczęściej kojarzy się z kobietami. Od pewnego czasu jednak także mężczyźni zaczynają dbać w większym stopniu o swoje dłonie i odwiedzają salony piękności. Widok mężczyzny u kosmetyczki nie jest więc rzadkością i nie powinien nikogo dziwić w obecnych czasach. 

Jak wygląda męski manicure? 

Przebieg zabiegu rozpoczyna się od zdezynfekowania dłoni za pomocą specjalnego żelu lub płynu. Następnym etapem jest obcięcie paznokci z wykorzystaniem nożyczek oraz wycięcie skórek. W przypadku przebarwień na paznokciach stosuje się specjalny preparat, który je usuwa. Na końcu paznokcie są polerowane, aby nadać im matowe wykończenie, a w dłonie wmasowywany jest krem. Efekt może być zdumiewający i wiele osób, które pierwszy raz zdecydowały się na męski manicure jest zachwyconych. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Nie trzeba się także do niego specjalnie przygotowywać w domu. Pełen opis zabiegu na stronie: https://easynails.pl/uslugi/manicure/manicure-meski/.

Jak często mężczyzna powinien chodzić do kosmetyczki? 

Trudno ocenić jak często męski manicure powinien być wykonywany. Organizm i styl życia każdej osoby jest inny, więc czynników mających wpływ na kondycję paznokci jest bardzo dużo. Można jednak przyjąć, że poza wyjątkowymi sytuacjami dbający o siebie mężczyzna powinien odwiedzać salon kosmetyczny raz w miesiącu. Po kilku wizytach z pewnością łatwo będzie dostrzec wiele zalet.