• Home Morze Martwe, które paradoksalnie ożywia skórę i włosy

Morze Martwe, które paradoksalnie ożywia skórę i włosy

Morze Martwe to ewenement na skalę światową. To szalenie unikatowe miejsce, jedynie takie na ziemi. Cieszy się ono ogromną, nieprzemijającą i w pełni zasłużoną sławą, mimo dość pejoratywnej nazwy. Morze kryje w sobie wiele zaskoczeń i niespodzianek oraz wręcz niewyobrażalne bogactwo dobroczynnych składników mineralnych.

Morze, które jest jeziorem

Morze Martwe jest w rzeczywistości bezodpływowym jeziorem położonym w tektonicznym Rowie Jordanu. Jego wody o turkusowej barwie są mocno oleiste, gęste i dość lepkie. Przywodzą na myśl olej lub oliwę z oliwek. Jest to zasługa przeogromnego wręcz zasolenia, przekraczającego ponad trzydziestokrotnie poziom soli w Morzu Bałtyckim.

Morze, które ożywia

Niesamowita wręcz koncentracja związków mineralnych, wpływa na ponadprzeciętne walory odżywcze pozyskiwanych z Morza Martwego substancji biologicznie czynnych. Są one pozyskiwane i wykorzystywane w celu tworzenia niesamowitych kosmetyków, zapewniających szerokie działanie odżywcze dla skóry i włosów. Paradoksalnie więc, morze które jest martwe przynosi nowe, lepsze życie.

Apis kosmetyki

Paradoks przeplatania się ze sobą śmierci i życia dostrzegła firma Apis Cosmetics. Otóż Apis producent kosmetyków z niesamowitą pasją, ogromnym zaangażowaniem, dogłębną wiedzą i niebywałym doświadczeniem tworzy preparaty bogate w substancje odżywcze pochodzące z Morza Martwego. Szerokie spektrum działania kosmetyków obejmuje między innymi: oczyszczanie skóry, regenerację włosów oraz odprężanie całego ciała. Składniki mineralne niezwykle skutecznie wspomagają odbudowę skóry problematycznej, w tym atopowej, Łagodzą podrażnienia, przynoszą ukojenie i niesamowitą ulgę. Minerały i składniki odżywcze zmiękczają, nawilżają oraz skórę, czyniąc ją jedwabiście gładką i bardziej odporną na działanie negatywnych czynników zewnętrznych.

Więcej: DarmarSklep