• Home Depilacja Epilfree – alternatywa dla depilacji laserowej
Depilacja Epilfree – alternatywa dla depilacji laserowej

Depilacja Epilfree – alternatywa dla depilacji laserowej

Znana i stosowana od wielu lat depilacja laserowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, u których inne metody, ze względu ma możliwość podrażnień skóry, nie mogą być stosowane.  

Ponadto depilacja laserowa ogranicza możliwość wrastania włosów, jak ma to miejsce w przypadku używania depilatora elektrycznego, tym samym ograniczając ryzyko powstawania miejscowych stanów zapalnych. Największą jednak zaletą zabiegu usuwania niechcianego owłosienia z użyciem lasera jest jego długotrwały efekt, pod warunkiem wykonania serii zabiegów oraz regularnego powtarzania. Należy pamiętać o tym, że zabieg jest bolesny.  

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Do przeciwwskazań wykonania depilacji laserowej należy między innymi: opalona skóra, przyjmowanie światłouczulających leków, ciąża, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybiczne.

Co istotne w przypadku włosów jasnych, siwych i rudych depilacja laserowa ma bardzo małą skuteczność.

Depilacja Epilfree – zalety

W przeciwieństwie do depilacji laserowej, depilacja Epilfree jest bezbolesna. Niewątpliwą jej zaletą, w odniesieniu do depilacji z użyciem lasera, jest możliwość zastosowania w odniesieniu do osób z różną karnacją i barwą włosów, w tym włosami w kolorze blond, rudym lub siwym. Depilacja Epilfree jest zabiegiem, którego efekty mają charakter trwały. 

Depilacja Epilfree wykorzystanie składników pochodzenia naturalnego    

Podczas wykonywania zabiegu depilacji Epilfree, stosowane są wyłącznie preparaty pochodzenia naturalnego. Pod wpływem ich działania, dochodzi do osłabienia włosów oraz spowolnienia ich wzrostu. Dzieje się tak, ze względu na zawartość w preparatach wykorzystywanych podczas depilacji Epilfree, związków spowalniających podziały komórkowe w obrębie mieszków włosów. W wyniku tego działania dochodzi do znacznej redukcji owłosienia, sięgającej nawet około osiemdziesięciu procent. Metoda może być również stosowana na opalonej skórze.  

Depilacja Epilfree bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Depilacja Epilfree bazująca na produktach pochodzenia roślinnego, nie powoduje silnych odczynów ze strony skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji Epilfree jest ciąża i karmienie piersią. Przed wykonaniem zabiegu oraz bezpośrednio po nim, nie należy nakładać kremów, balsamów i olejków, stosować antyperspirantu, myć, moczyć i narażać obszary objęte zabiegiem ryzykiem nadmiernego pocenia się, na przykład na skutek nadmiernej aktywności fizycznej).

Depilacja Epilfree stanowi zatem nowoczesną alternatywę dla klasycznego zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia z użyciem lasera.