• Home Naturalne peelingi do ciała – niezbędnik w trosce o gładką skórę latem:
Naturalne peelingi do ciała – niezbędnik w trosce o gładką skórę latem:

Naturalne peelingi do ciała – niezbędnik w trosce o gładką skórę latem:

Wakacje za pasem. Czas wyjazdów, wyjść na plażę, spotkań ze znajomymi zbliża się wielkimi krokami. W letnie dni nasze ciała są bardziej odsłaniane, a co za tym idzie – podczas upałów delikatna skóra, która jest silniej narażona na działanie promieni słonecznych, może stać się szorstka i przesuszona. Chcąc cieszyć się jej pięknym wyglądem przez cały rok, pielęgnację powinno się podzielić na 3 etapy: 

  • złuszczanie,
  • nawilżanie,
  • odżywianie.

Niezwykle istotnym, a często pomijanym elementem jest pierwszy krok.

Złuszczanie martwego naskórka

Naskórek jest zewnętrzną warstwą skóry, która ulega rogowaceniu i stale się regeneruje. Podczas złuszczania, czyli inaczej peelingowania, usuwane są martwe komórki naskórka. Zabieg ten posiada wiele zalet, które wpływają korzystnie na wygląd skóry. Przede wszystkim wygładza jej powierzchnię, nadając uczucie miękkości. Usprawnia działanie gruczołów łojowych, odblokowując ich ujścia. Naturalne peelingi do ciała poprawiają mikrokrążenie skóry, co zapobiega powstawaniu cellulitu, a także pomaga w walce z tym już obecnym. Regularne peelingowanie wyrównuje koloryt cery i rozjaśnia przebarwienia. Złuszczone ciało jest przygotowane do kolejnych etapów pielęgnacji, gdyż lepiej wchłania substancje odżywcze. Należy pamiętać, aby nie wykonywać peelingu na skórze, która posiada aktywne stany zapalne czy podrażnienia.

Jakie produkty wybrać, aby poprawić wygląd skóry?

Zabieg złuszczania nie jest inwazyjny i bez obaw można wykonywać go w domu. Warto wybierać w tym celu naturalne peelingi do ciała, które są bezpieczne dla skóry i przyjazne dla środowiska. Często w swoim składzie posiadają naturalne oleje, które działają okluzyjnie i nawilżają skórę. Piękny, naturalny zapach takich produktów zapewnia dodatkowe doznania relaksacyjnie podczas domowego SPA. Złuszczone ciało staje się przygotowane do dalszej pielęgnacji.