• Home Tunel kolczyk, jak go dobrać?
Tunel kolczyk, jak go dobrać?

Tunel kolczyk, jak go dobrać?

Kolczyki tunele stały się bardzo popularne szczególnie wśród osób, które lubią zwracać uwagę na swój wygląd i podkreślają tym samym swój indywidualny charakter. Możemy dzięki nim bowiem, zdecydowanie odmienić swój wygląd i dodać sobie zadziornego charakteru. Jednak należy pamiętać, że kolczyk tunel, aby nie tylko doskonale się prezentował, ale był także bardzo wygodny w noszeniu, musi zostać prawidłowo dobrany. Chodzi tutaj nie tylko o rozmiar, ale także przede wszystkim materiał, z jakiego tunel zostanie wykonany. 

Jak dobrać rozmiar tunelu do ucha? 

Jeśli chodzi o tunel kolczyk to musimy mieć na uwadze, że dobór w dużej mierze uzależniony jest o od wielkości płatka ucha. Kiedy bowiem wystaje za nie, musimy albo wybrać rozmiar mniejszy, albo zdecydować się na rozciąganie płatka ucha. Jednak należy liczyć się z tym, że jeżeli zrobimy to za dużo, to niestety ucho może już nigdy nie wyglądać tak jak wcześniej. Musimy więc być pewni swojej decyzji pod każdym względem. 

Z czego wykonuje się kolczyki tunele? 

Kolczyki tunele, jakie mamy dostępne na rynku w sklepach takich jak Crazyneedles.pl to przede wszystkim te wykonane z silikonu, porcelany, stali chirurgicznej, a także wszelkiego rodzaju opcje kamienne. To, na jakie się zdecydujemy zależy od wielkości kolczyka, bo wiele materiałów jest ciężkich i nie zawsze da się je nosić. Wszystko należy bowiem, jeśli chodzi o tunele dobierać do siebie indywidualnie. Jest to bowiem bardzo specyficzny rodzaj ozdoby, który nie do końca sprawdzi się każdemu. Im większy tunel, tym większy czas dostosowania się ucha pod niego, to również musimy pamiętać.