• Home Czym są blaszki do stempli i jak wykorzystać je do stylizacji paznokci?
Czym są blaszki do stempli i jak wykorzystać je do stylizacji paznokci?

Czym są blaszki do stempli i jak wykorzystać je do stylizacji paznokci?

Paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe szturmem zdobyły świat beauty. Dla wielu kobiet stały się nieodłącznym elementem ich wyglądu. Stylizacja paznokci to już nie tylko klasyczny french czy czerwony lakier, to prawdziwa sztuka. Z sezonu na sezon pojawiają się kolejne trendy i wymyślne sposoby zdobień, dzięki którym paznokcie przypominają małe arcydzieła. Jednym z takich sposobów jest metoda stempelkowa.

Czym są blaszki i stemple?

Blaszki do stempli to metalowe płytki z wydrążonymi w nich wzorami. W takiej blaszce można wygrawerować praktycznie wszystko, od prostych geometrycznych wzorów do misternych koronek czy nawet małych krajobrazów. Stemple to akcesoria z małą, najczęściej silikonową poduszeczką, którą przenosimy wzór z blaszki na paznokieć.

Jak zdobić paznokcie metodą stempelkową?

Potrzebujemy do tego:

blaszki do stępli
  • blaszki do stempli,
  • stempla,
  • lakieru lub pasty – muszą być to produkty specjalnie przeznaczone do stempli, które są mocniej napigmentowane i gęstsze niż klasyczne lakiery.
  • zdrapki – plastikowej ściągaczki nadmiaru lakieru.

Najpierw malujemy paznokcie tak jak zwykle, a później wybieramy do nich odpowiednio kontrastowy kolor lakieru lub pasty. Następnie zamalowujemy warstwą lakieru pożądany wzorek, nadmiar lakieru ściągamy zdrapką, odbijamy stemplem wzór i przenosimy go jednym, pewnym ruchem na płytkę paznokcia.

Jest to jedna z prostszych technik zdobienia, jednak wymaga wprawy. Nie należy się zrażać, kiedy pierwsze kilka wzorów nie wyjdzie idealnie. Im więcej praktyki, tym bardziej zachwycający efekt. Wzory i kolory można dowolnie łączyć i przeplatać. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia twórcy. Dzięki temu za każdym razem można stworzyć niepowtarzalną stylizację.