• Home Jak wybrać dobrą frezarkę do paznokci?
Jak wybrać dobrą frezarkę do paznokci?

Jak wybrać dobrą frezarkę do paznokci?

Frezarka to prawdziwy must have każdej kobiety, która wykonuje zrezygnowała z wizyt w salonie manicure, na rzecz dbania o paznokcie w domowym zaciszu. Urządzenie ma kilka zastosowań – można jej używać do matowienia płytki paznokcia, nadawania kształtu lub zdejmowania lakieru hybrydowego, żelu, czy akrylu. Od tego, do czego będzie potrzebna frezarka, zależy wybór konkretnych parametrów sprzętu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru frezarki?

Pierwszym parametrem, który powinien przykuć uwagę, jest moc urządzenia. W przypadku korzystania z  niego w warunkach domowych, spokojnie można zdecydować się na wybór modelu o mniejszej mocy. Jeżeli jednak sprzęt ma być przeznaczony do profesjonalnego użytku w salonie kosmetycznym, frezarki z małą mocą zdecydowanie sobie nie poradzą. W tym przypadku moc powinna wynosić przynajmniej 40 – 50 W.

Drugą istotną kwestią będą niewątpliwie obroty. Najlepiej sprawdzają się urządzenia, które umożliwiają regulację tej funkcji według indywidualnych potrzeb. Same obroty powinny wynosić ok 20 tyś, na minutę.

Dobrze jest zwrócić uwagę również na wagę oraz kształt frezarki. Przede wszystkim nie powinna być ciężka, by umożliwiała komfortową pracę. Inną kwestią jest dopasowanie do dłoni, które umożliwi ergonomiczny kształt.

Kolejną bardzo przydatną funkcją jest twist lock, który pozwala na szybką zmianę frezu na inny. Istotny będzie również poziom hałasu, jaki wytwarza urządzenie. Cicha praca zapewni większy komfort. Ostatnią cechą, która może okazać się użyteczna jest możliwość włączania frezarki za pomocą pedału nożnego. Jest to wygodna opcja, która pozwala pozwala na ciągłość pracy, bez tracenia czasu na przyciskanie włącznika dłonią.