• Home Zestaw do przedłużania paznokci żeleZ
Zestaw do przedłużania paznokci żeleZ

Zestaw do przedłużania paznokci żeleZ

Zadbane i długie paznokcie stały się standardem w dzisiejszych czasach. Najbardziej popularną metodą przedłużania paznokci jest przedłużanie ich za pomocą specjalnego żelu, który po utwardzeniu w lampie zachowuje swoją trwałość przez kilka tygodni a przy tym wygląda bardzo estetycznie.

Przedłużanie paznokci żelem – ogólna charakterystyka

Wykonanie manicure żelowego polega na kilkukrotnym przykryciu paznokci specjalną masą żelową, która po utwardzeniu w lampie UV zostaje utwardzona. Przedłużanie żelowe wykonuje się albo na specjalnych formach do tego przeznaczonych lub za pomocą tipsów (jedne i drugie są powszechnie dostępne w sklepach internetowych oraz drogeriach). Podczas przedłużania, żel nakłada się na szablon lub formę a następnie utwardza.

Manicure hybrydowy jest bardzo delikatny, wygląda naturalnie i należy uzupełniać go co 2-3 tygodnie aby zachować estetyczny wygląd. Jego wykonanie w domu nie zajmuje wiele czasu. W sklepach łatwo znaleźć zestaw do przedłużania paznokci żelem który można wykorzystywać do użytku domowego.

Jakie elementy wchodzą w skład zestawy do przedłużania paznokci żelem?

Podstawowy zestaw do przedłużania paznokci żelem powinien zawierać kilka podstawowych elementów: lakier do akrylu, formy lub tipsy do przedłużania paznokci, cleaner, radełko, pilnik i polerkę do paznokci oraz pędzelki do akrylu oraz pojemnik do przechowywania akrylu. Niektóre zestawy wyposażone są także w lampę UV co opłaca się szczególnie jeśli są to pierwsze kroki z manicure hybrydowym lub żelowym. Pierwsze kroki w przedłużaniu paznokci warto stawiać zapoznając się z bogatym materiałem filmowym i poradnikowym. Zestaw można powiększać o różnego rodzaju lakiery o różnych kolorach oraz dodatki które mają za zadanie upiększyć i ozdobić manicure.