• Home Rola witaminy C w pielęgnacji skóry twarzy
Rola witaminy C w pielęgnacji skóry twarzy

Rola witaminy C w pielęgnacji skóry twarzy

Witamina C jest znanym składnikiem suplementów diety, które mają za zadanie wzmocnić układ immunologiczny. Jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a z jej niezwykłych właściwości coraz chętniej korzysta również kosmetyka. Na jakie efekty można liczyć stosując preparaty z witaminą C?

Musi być stabilna i wysoko skoncentrowana

Kosmetyki posiadające w swoim składzie witaminę C, mogą być stosowane w codziennej pielęgnacji skóry twarzy osób w różnym wieku. Ważne jest przy tym, żeby było w nich wykorzystywane odpowiednio wysokie stężenie tej witaminy oraz jej aktywna, stabilna formuła. Tylko wówczas stosowanie takich preparatów przyniesie obiecywane efekty. Dobrym przykładem jest Sesderma zestaw C-Vit, gdzie we wszystkich produktach zastosowano 3-0- etylowy kwas askorbinowy, który cechuje skuteczność i szybkość działania. Serum i krem do twarzy z taką formą witaminy C zapewnią kompleksową pielęgnację skóry i pozwolą na maksymalne skorzystanie z dobroczynnych właściwości tego składnika.

Rozjaśni przebarwienia, zapobiegnie zmarszczkom

Kosmetyki na bazie witaminy C, takie jak wspomniany zestaw Sesderma C-Vit (https://www.aptekagalen.pl/sesderma-zestaw-c-vit-nawilzajacy-krem-do-twarzy-50ml-serum-liposomowe-30ml-kosmetyczka), są dedykowane szczególnie cerom naczyniowym (wzmocnią naczynia krwionośne), poszarzałym (poprawią koloryt), suchym (intensywnie nawilżą) oraz z widocznymi przebarwieniami (skutecznie je rozjaśnią). Witamina C aktywuje także witaminę E, która jest nazywana witaminą młodości. Działanie przeciwzmarszczkowe tej substancji jest związane także z pobudzaniem przez nią produkcji kolagenu i elastyny. Witamina C może być więc stosowana przez wszystkich, którzy chcą się cieszyć gładką, rozjaśnioną i młodo wyglądającą skórą.