• Home Co stosować do demakijażu?
Co stosować do demakijażu?

Co stosować do demakijażu?

Oczyszczanie skóry twarzy jest niezwykle ważne dla jej zdrowia i urody, a szczególne znaczenie ma demakijaż. Pozostawienie na twarzy, zwłaszcza na noc, choćby śladowych resztek kosmetyków ma katastrofalne skutki, szczególnie wtedy, gdy taka praktyka jest nagminna. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry preparat do demakijażu, stosowanie którego nie będzie problematyczne oraz będzie w pełni efektywne.

Wskazana delikatność

Dobry preparat do demakijażu musi nie tylko skutecznie usuwać kosmetyki, także wodoodporne, ale jednocześnie być delikatny dla skóry. Niestety wiele preparatów obecnych na rynku powoduje wysuszenie skóry i jej podrażnienie, co też jest ważnym powodem, dla którego wiele kobiet odpuszcza sobie demakijaż lub robi go niedokładnie.

Dobrym wyborem może być na przykład delikatna pianka do demakijażu, która pozwoli pozbyć się nawet trwałych kosmetyków bez podrażniania skóry. Świetnie działają też olejki, które, dzięki tłustej formule, skutecznie rozpuszczają kosmetyki, a jednocześnie nie tylko nie wysuszają skóry, ale wręcz ją nawilżają.

Wskazana delikatność

Preparaty stosowane z wodą

Świetnym wyborem są też produkty, które stosuje się nie z wacikami, ale z wodą, jak na przykład pianka do mycia twarzy. Jest to sposób na oszczędność czasu, a nawet pieniędzy, gdyż, by wykonać naprawdę skuteczny demakijaż, trzeba zużyć wiele wacików na jeden zabieg.

Poza tym takie kosmetyki pozwalają uniknąć przykrego tarcia wacikiem skóry, co powoduje często niemiłe odczucia, podrażnienie, a także przyspiesza starzenie się skóry, gdyż sprzyja jej mechanicznemu rozciąganiu. Pianka oczyszczająca do twarzy, żel, krem czy olejek do stosowania z wodą są tak samo łatwe i szybkie jak zwykłe mycie twarzy, a także często na tyle delikatne, że nie szczypią w oczy. Można je więc wybierać bez obaw i z pewnością wygody.