• Home Jak używać beauty blender?
Jak używać beauty blender?

Jak używać beauty blender?

Coraz częściej w każdej kobiecej kosmetyczce pojawia się beauty blender. Ta kolorowa, lekka gąbeczka stanowi świetną alternatywę dla pędzli, których cena czasami potrafi bardzo zaskoczyć. Dzięki specjalnej gąbce do makijażu, która stworzona jest na kształt jajka – można bez problemu nałożyć na twarz produkty takie jak podkład w płynie, korektor, czy rozświetlacz. Idealnie się sprawdza zarówno przy codziennym makijażu, jak i przy tym wieczorowym.

Jak używać beauty blender?


Panie, zanim zaczną stosować beauty blender na co dzień, powinny zapoznać się z krótką instrukcją obsługi gąbeczki. Dlaczego? Wiele z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, iż ten produkt powinno się stosować, gdy jest lekko nawilżony. Wówczas kosmetyk znajdujący się na nim lepiej się wchłania, precyzyjniej wygląda na twarzy i dłużej się na niej utrzymuje. Dzięki niej można dany produkt „wklepać” w skórę lub po prostu delikatnie rozsmarować. Wizażystki zdecydowanie radzą paniom, by korzystały częściej z tej pierwszej opcji, która nie pozostawia na twarzy tzw. efektu maski.

Dla kogo taka gąbeczka?


Gąbka beauty blender tak naprawdę sprawdzi się u każdej z kobiet. Chętnie korzystają z niej zarówno wizażystki, jak i panie, które dopiero co uczą się malować siebie. Idealnie nadaje się też do każdego rodzaju skóry. Ponadto, można ją stosować tak naprawdę wszędzie. Bez problemu zmieści się w każdej kosmetyczce, dlatego też panie chętnie zabierają ją ze sobą, gdy tylko wychodzą z domu. Dzięki niej mogą bowiem szybko i sprawnie poprawić swój make-up.