• Home Usunięcie lakieru hybrydowego removerem
Usunięcie lakieru hybrydowego removerem

Usunięcie lakieru hybrydowego removerem

Zmycie lakieru hybrydowego w domu nie jest takie proste. Najlepiej zrobić to u kosmetyczki, jednak nie zawsze jest na to czas czy wolny termin u stylistki. Każda kobieta wykonująca paznokcie metodą hybrydową powinna więc mieć w domu remover do hybryd lub zwykły aceton, dzięki któremu ściągnie lakier w bezpieczny sposób.

Ściągnięcie lakieru hybrydowego krok po kroku

Usunięcie lakieru hybrydowego zarówno removerem jak i acetonem wygląda podobnie. Najpierw należy paznokcie delikatnie spiłować, chodzi o usunięcie warstwy topu. Bloczek polerski powinien wyróżniać się gradacją 180/240. Następnie bezpyłowe waciki należy namoczyć removerem lub acetonem i przyłożyć do każdego paznokcia. Tak przygotowane paznokcie trzeba zawinąć w specjalną folię. Paznokcie muszą pozostać owinięte w ten sposób około 10-15 minut. Po jej zdjęciu lakier powinien odejść bez większych przeszkód.

Czy remover do lakieru hybrydowego jest lepszy?

Aceton jest znany stylistkom od dawna, niestety, mimo że jest dość bezpieczną metodą zdejmowania hybryd, wysusza on płytkę paznokcia. Remover do hybryd jest lepszy, ponieważ nie wysusza. Dzieje się tak dzięki zawartości składników takich jak lanolina. Ten środek jest po prostu łagodniejszy. Szczególnie osoby, które zmagają się z bardzo zniszczonymi paznokciami powinny wybierać produkty, które będą skuteczne, ale jednocześnie łagodne w swoim działaniu. Ochrona przed wysuszeniem to bardzo ważna sprawa.