• Home Mezoterapia mikroigłowa – ratunek dla skóry
Mezoterapia mikroigłowa – ratunek dla skóry

Mezoterapia mikroigłowa – ratunek dla skóry

Zmarszczki, utrata jędrności skóry czy przebarwienia na skórze to problemy, które z upływem czasu stają się coraz bardziej uporczywe. Mezoterapia mikroigłowa to sposób na szybkie i bezpieczne ujędrnienie skóry. Co warto wiedzieć o zabiegu, nim z niego skorzystamy? 

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? 

Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie dostępna w gabinetach pokroju EasyWaxing.pl jest zabiegiem polegającym na stymulacji skóry poprzez nakłuwanie ich urządzeniem wyposażonym w kilkadziesiąt mikroigiełek. Jednocześnie do wnętrza skóry wprowadzany jest odżywczy koktajl. 

Mezoterapia mikroigłowa pozwala na dotarcie bezpośrednio pod skórę, co pozwala na skuteczne zaaplikowanie odżywczych składników, które komponowana są indywidualnie dla każdej klientki z uwzględnieniem konkretnych problemów. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym. Trzeba jednak przygotować się na pewne skutki uboczne. Bezpośrednio po zabiegu twarz może być opuchnięta i zaczerwieniona. Jest to jednak naturalny stan. Najpóźniej po 2 dniach opuchlizna ustąpi. Mezoterapia mikroigłowa nie jest jednak zabiegiem, z którego każdy może skorzystać. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu są problemy skórne. Stany grzybicze, bakteryjne i wirusowe skóry  oraz aktywny trądzik różowaty. Ciąża oraz okres laktacji również wyklucza korzystanie z zabiegu. 

Wybierając się na zabieg trzeba upewnić się, że nie jesteśmy uczulone na preparaty, które wstrzykiwane są pod skórę, by poprawić jej kondycję. Wykonanie zabiegu wyklucza również terapia pochodnymi witaminy A. Zabieg można wykonać dopiero 6 miesięcy po zakończeniu kuracji.