• Home Najlepsze kremy nawilżające – gdzie kupić?
Najlepsze kremy nawilżające – gdzie kupić?

Najlepsze kremy nawilżające – gdzie kupić?

Na rynku znaleźć można setki, a nawet tysiące przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Przy tak wielkim wyborze łatwo się w tym wszystkim pogubić. Producenci mogą prześcigać się w chwytliwych hasłach reklamowych, które kuszą kupnem danego produktu. Jednak świadomy klient powinien spojrzeć na skład takiego kosmetyku oraz jego efektywność.

Produkty z apteki

W drogeriach jest cała masa najróżniejszych kremów i balsamów nawilżających. Inaczej rzecz ma się w aptekach, gdzie króluje tylko kilka marek. Dlaczego tak jest?

Ponieważ apteki oferują głównie dermokosmetyki, które są bezpieczne i często zalecane podczas stosowania różnych terapii (na przykład terapii trądzikowej). Zobacz ofertę internetowej apteki Galen

Cetaphil oferuje produkty hipoalergiczne, bezpieczne dla dzieci już od pierwszych dni życia oraz bazujące na naturalnych składnikach nawilżających.

Dermokosmetyki są z powodzeniem wykorzystywane podczas terapii trądzikowej oraz przy atopowym zapaleniu skóry.

Wydawanie pieniędzy na kremy, które i tak nie przyniosą zamierzonego efektu zupełnie nie ma sensu. Najlepszą opcją przy wyborze dobrego kremu nawilżającego jest poradzenie się specjalisty w tej dziedzinie, czyli dermatologa.

Nawilżanie całego ciała

Mówiąc o pielęgnacji skóry nie można oczywiście zatrzymać się tylko na twarzy, choć jest ona niezwykle ważna, jeśli nie najważniejsza.

Skóra ramion, nóg czy pleców równie często bywa podrażniona i wysuszona. Kosmetyki marki Cetaphil oferują w tym przypadku emulsję micelarną do mycia ciała, która nawilży skórę już podczas kąpieli.