• Home Jak polepszyć swoje samopoczucie?
Jak polepszyć swoje samopoczucie?

Jak polepszyć swoje samopoczucie?

Szybkie tempo życia, stres oraz mała ilość ruchu powoduje, że często czujemy się zmęczeni, zniechęceni i brak nam energii do codziennego działania. Sposobem na zmęczenie jest masaż relaksacyjny, który przywróci witalność i werwę. Czego możemy spodziewać się po masażu relaksacyjnym? 

Masaż relaksacyjny – co to jest? 

Masaż relaksacyjny w Warszawie w dużej mierze korzysta z technik masażu klasycznego. Głaskanie, ugniatanie, rozciąganie, uciskanie czy roztrząsanie to podstawowe ruchy, które wykonuje masażysta. Są one spokojne i płynne, co pozwala ciału się odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. 

Dokładnie tak samo zabieg działa na nasz umysł, który staje się odprężony, zwiększa się wydzielanie endorfin, a nasze samopoczucie widocznie się poprawia. 

Jak wykonać masaż relaksacyjny? 

Masaż relaksacyjny w Warszawie trwa od 30 minut do godziny. Można wykonać go na dowolnej części ciała. Bardzo często klienci decydują się na masaż całego ciała, ale możliwy jest wyłącznie masaż pleców, głowy czy twarzy. 

Bardzo ważne jest wykonanie masażu w sprzyjających, przyjemnych warunkach. Do wykonania zabiegu używane są olejki, które mają właściwości relaksujące, takie jak lawendowy, różany, sandałowy czy cedrowy. 

Bardzo ważna jest atmosfera miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Delikatna, subtelna muzyka sprzyja rozluźnieniu. Harmonijny wystrój wnętrza wpływa na zmysł wzroku, a przyjemny zapach świec delikatnie odpręża. 

Masaż w sprzyjającej atmosferze działa na ciało, jak i zmysły. Mięśnie się regenerują, a samopoczucie ulega znacznej poprawie.