• Home Idealny manicure – flexy gel elisium
Idealny manicure – flexy gel elisium

Idealny manicure – flexy gel elisium

Odpowiedni manicure sprawia, że paznokcie zawsze świetnie się prezentują. W przeciwieństwie do zwykłego lakieru do paznokci dobrze wykonany manicure sprawi, że będą one wyglądać idealne nawet przez kilka tygodni. Warto jednak zastanowić się, jakie rozwiązanie jest lepsze. Klasyczna hybryda, czy też żel? Odpowiadamy!

Paznokcie hybrydowe

Hybryda to najpopularniejszy sposób na zrobienie manicure. Nie bez przyczyny! Używany w tym celu lakier nie stanowi poważnego zagrożenia dla paznokci, a skorzystanie z niego nie wymaga dużych umiejętności. Jest to związane z wygładzaniem się lakieru.

Dzięki temu jest on rozłożony równomiernie i tworzy lśniącą i gładką warstwę. Dodatkową zaletą jest łatwość wykonania tego rodzaju manicure bez dużego doświadczenia. To rozwiązanie ma jednak swoje ograniczenia. Stosując lakier zmiana kształtu paznokcia jest trudna.

Paznokcie żelowe

Tworząc paznokcie żelowe koniecznie trzeba wyposażyć się w odpowiedni pakiet. Bez wątpienia jednym z nich jest zestaw Flexy Gel Elisium, który pozwala na sprawne stworzenie perfekcyjnych, żelowych paznokci. Nie można jednak zapominać, że ten rodzaj manicure wymaga większych umiejętności i doświadczenia.

Jest to związane z koniecznością ingerencji w płytkę paznokcia. Z drugiej strony żel pozwala na uzyskanie efektów, które byłby niemożliwe do osiągnięcia w przypadku lakieru. Przede wszystkim pozwala on na zmianę kształtu paznokcia. Dodatkowo sprawdza się on w sytuacji, gdy ma się do czynienia ze słabymi i zniszczonymi paznokciami.