• Home O czym należy pamiętać w wieczorowym makijażu?

O czym należy pamiętać w wieczorowym makijażu?

Wykonanie wieczorowego makijażu wielu kobietom wydaje się naprawdę trudne i wolą powierzyć to profesjonalistce. Tymczasem okazuje się, że wystarczy znać kilka prostych zasad, aby wykonać naprawdę efektowny make-up w zaciszu własnego domu. Wystarczy jedynie zainwestować w odpowiednie produkty, a także nieco poćwiczyć ich nakładanie.

Jaki powinien być makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy zdecydowanie rządzi się innymi prawami, niż ten wykonywany na co dzień. W okazjonalnym makeupie można sobie pozwolić na o wiele więcej. To właśnie tutaj jest miejsce na sztuczne rzęsy (https://lavandin.pl/pl/menu/sztuczne-rzesy-302.html), mocne cienie do powiek, a także wyraźnie podkreślone usta. Warto jednak pamiętać, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Zbyt długie rzesy sztuczne, za bardzo intensywna szminka lub cienie do powiek błyszczące już z daleka – to wszystko brzmi jak przepis na makijażową katastrofę. Przesadzając z intensywnością makijażu, bardzo łatwo osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast zachwytu wzbudzać jedynie uśmiech politowania.

Przyklejane rzęsy a makijaż wieczorowy

Specjalistki od makijażu zgodnie twierdzą, że sztuczne rzęsy właśnie przeżywają swój wielki powrót. Jeszcze do niedawna były produktem mało popularnym, stosowanym wybitnie rzadko. Tymczasem okazuje się, że przyklejane rzęsy potrafią stworzyć naprawdę przyciągającą wzrok i magnetyczną oprawę oka, a także niesamowicie podkreślić walory kobiecej urody. Warto tylko pamiętać, że nakładanie sztucznych rzęs wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza dla osoby, która robi to po raz pierwszy. W internecie jednak wcale nie brakuje różnego rodzaju filmów i poradników, które krok po kroku pokazują, jak zrobić to w sposób prawidłowy. Podsumowując, decydując się na samodzielne wykonanie wieczorowego makijażu, z pewnością warto pamiętać o zachowaniu umiaru, a także o nałożeniu sztucznych rzęs, które zapewniają bajkowy efekt.