• Home Czystsza skóra po wizycie w gabinecie kosmetycznym
Czystsza skóra po wizycie w gabinecie kosmetycznym

Czystsza skóra po wizycie w gabinecie kosmetycznym

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie i innych częściach kraju cieszy się niesłabnącą od lat popularnością: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/oczyszczanie-cery Nic dziwnego: zabieg ten pozwala w dość krótkim czasie uzyskać nieskazitelny wygląd, na który niekiedy nie uda się zapracować domowymi metodami. Czym jest manualne oczyszczanie i u kogo sprawdzi się ten zabieg?

Dla jakiego rodzaju cery?

Sam rodzaj naskórka nie ma tu właściwie znaczenia. Najistotniejszym jest, by na powierzchni twarzy występowały liczne niedoskonałości, których nie sposób usunąć innymi metodami. Jeżeli peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy kwasy nie przynoszą spodziewanych efektów – może okazać się, że konieczne jest właśnie oczyszczanie manualne.

Nieważne, czy Twoja skóra jest sucha, normalna czy przetłuszczająca się. Jeśli nie jesteś zadowolona ze stanu swojej cery – wybierz się do profesjonalnego gabinetu, w którym dowiesz się, czy ręczne usuwanie niedoskonałości faktycznie jest niezbędne.

Zabieg, który wymaga poświęceń

Warto mieć na względzie, że manualne oczyszczanie twarzy nie jest zabiegiem, który chcemy przeprowadzić bezpośrednio przed ważną dla nas okazją. Skóra tuż po nim może – i zapewne będzie – wyglądać niekorzystnie. 

W okresie letnim, kiedy skóra może się pocić, bardzo duże znaczenie ma zachowanie odpowiedniej higieny po oczyszczaniu. To oznacza niedotykanie twarzy rękami w ciągu dnia, mycie zgodnie z zaleceniami osoby przeprowadzającej zabieg, a także unikanie bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne – bowiem mogłyby powstać przebarwienia.