• Home Olaplex 3, naturalne maski, odżywki z drogerii – jak zregenerować włosy po farbowaniu?
Olaplex 3, naturalne maski, odżywki z drogerii – jak zregenerować włosy po farbowaniu?

Olaplex 3, naturalne maski, odżywki z drogerii – jak zregenerować włosy po farbowaniu?

Każdy kto kiedykolwiek farbował włosy, wie że zabieg ten je bardzo niszczy. Włosy nie lubią tak agresywnej chemii i zazwyczaj wyglądają po niej na przesuszone lub matowe albo po prostu stają się łamliwe. Jak zregenerować włosy po farbowaniu? Co będzie najskuteczniejsze – olaplex 3, maski z produktów kuchennych czy odżywki z drogerii?

Silne działanie


Jeśli szukamy specyfiku o silnym działaniu, to powinniśmy skreślić z listy preparaty ze zwykłych drogerii. To kosmetyki do częstego stosowania w warunkach domowych i nie nadają się do regeneracji włosów w sytuacji ekstremalnego zagrożenia. Zdecydowanie lepsza będzie jakość salonowa, czyli olaplex 3. Używa się go jak maskę do włosów, więc samodzielna aplikacja nie stanowi problemu. Alternatywą są naturalne maski np. żel z siemienia lnianego, jajko wymieszane z olejem rycynowym czy żel z nasion chia. Stosując je należy pamiętać, że nie powinno się ich przechowywać zbyt długo. Nie mają one konserwantów, więc szybko się psują.

Regularne stosowanie


Niezależnie od tego, jaką metodę regeneracji włosów wybierzesz, nie możesz przestawać na jednym zabiegu. Konieczne jest regularne stosowanie po to, by włosy doprowadzić do porządku. Później wystarczy zabieg powtarzać raz na kilka tygodni po to, by dłużej utrzymać włosy w dobrej kondycji. Nie zapominajmy, więc o tym, że regularne powtarzanie pielęgnacji jest kluczem do jej skuteczności i długotrwałych efektów.