Piękne włosy

Naszym babciom i mamom farbowanie włosów kojarzyło się z zabiegiem, który bardzo niszczy nasze kosmyki. Dodatkowo paleta kolorów była bardzo ograniczona. Na szczęście to już dawno przeszłość. Do wyboru mamy masę różnych odcieni, od tych naturalnych po najbardziej zwariowane, jak różowy czy trawiasta zieleń ogranicza nas praktycznie tylko nasza wyobraźnia. Możemy też przebierać w kosmetykach do koloryzacji. Na sklepowych półkach znajdziemy farby, szampony, pianki koloryzujące do włosów. 

Piękny kolor włosów w domowym zaciszu

Samodzielne farbowanie włosów może sprawiać nam sporo trudności zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii. Możemy mieć na przykład problem z nałożeniem farby na włosy, które znajdują się z tyłu głowy. Pianka do włosów koloryzująca praktycznie rozwiązuje ten problem. Nakłada się ją bardzo szybko i łatwo. Podobnie jak zwykły szampon. Dlatego samodzielna aplikacja nie powinna sprawić nam żadnego kłopotu, nie musimy się obawiać, że oprócz włosów pomalujemy pół łazienki.

Farba w piance nie zawiera w swoim składzie amoniaku, a co za tym idzie jest zdecydowanie delikatniejsza i nie śmierdzi. Mogą jej używać nawet kobiety w ciąży. Co oczywiście nie oznacza, że jest mniej skuteczna. Idealnie pokryje siwe włosy…

O czym warto wiedzieć, zanim zaczniemy farbować nasze włosy? 

Farbując włosy pianką zawsze zużywajmy całe opakowanie. Po otwarciu i tak produkt nie będzie się nadawał do ponownego użycia. Stosujmy się do instrukcji na opakowaniu. Jeżeli będziemy trzymać produkt za krótko, to włosy nie zmienią koloru. Natomiast jeżeli będziemy trzymać piankę zbyt długo to możemy zniszczyć sobie włosy i uszkodzić skórę głowy. Nie warto myć włosów bezpośrednio przed zabiegiem koloryzacji. Naturalna warstwa sebum przyda się podczas koloryzacji do ochrony skóry głowy.