• Home Skóra po kawitacji
Skóra po kawitacji

Skóra po kawitacji

Zabieg peelingu kawitacyjnego w Warszawie jest jednym z podstawowych zabiegów oferowanych w każdym salonie kosmetycznym. Polecany dla każdego typu cery – nawet tej wrażliwej i ze zmianami trądzikowymi. Cena i dostępność zabiegu pozwalają na swobodne korzystanie z tej przyjemności każdemu z nas.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Peeling kawitacyjny trwa maksymalnie godzinę i przypomina w odczuciu przyjemny mikro masaż wykonywany małą, wibrującą szczoteczką.  Mimo, że zabieg jest bardzo delikatny dla cery jego celem jest złuszczenie martwego naskórka, a więc pozbawienie twarzy jakiejkolwiek bariery ochronnej, która musi się zregenerować. Zwykle regeneracja lekko zaczerwienionej cery trwa dwa, może trzy dni. Po tym czasie jeszcze przez okres kilkunastu dni trzeba chronić twarz przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi.

Osoba ze skórą normalną może pozwolić sobie na niezbyt dużą częstotliwość takiego zabiegu – jesienne oczyszczanie, raz w roku, powinno wystarczyć. Jeśli kobieta lub mężczyzna boryka się z problemami skórnymi i cera należy do tych problematycznych można od razu zapisać się na serię zabiegów i, w zależności od tego jak twarz będzie się zachowywać po zabiegu, powtarzać zabieg co tydzień lub dwa aż pięcio- lub sześciokrotnie. Zabieg należy później utrwalić pojawiając się na nim za trzy miesiące, potem za pół roku i następnie – jeśli problemy zniknęły – pojawiać się na nim jedynie raz do roku, najlepiej jesienią – żeby cera pozostała dogłębnie oczyszczona i zadbana tak, jak na to zasłużyła.