• Home Skuteczne środki na wypadanie włosów
Skuteczne środki na wypadanie włosów

Skuteczne środki na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to zawsze wielki problem, bez względu na to, kogo dotyczy. Przerzedzanie się włosów to niepożądane zjawisko, każdemu odbierające wiele uroku, a przede wszystkim jest to problem dla kobiet. Niestety jest to dolegliwość bardzo powszechna, powodowana przez wiele czynników.

Co może pomóc?

Jeśli chce się skutecznie podziałać na wypadanie włosów, na pewno nie można liczyć tylko na kosmetyki drogeryjne. Trzeba postawić na produkty lecznicze z apteki, zwłaszcza gdy wypadanie jest silne, bądź na specjalistyczne produkty oferowane w sieci, które trudno jest znaleźć w sklepach stacjonarnych, jak Placenta na włosy. W dodatku muszą mieć one odpowiednią formę. By zahamować wypadanie, trzeba podziałać na skórę głowy, a nie na pasma, nie należy zatem spodziewać się efektów na przykład po maskach i odżywkach – mogą one tylko odżywić pasma. Dobrze sprawdzą się więc Placenta ampułki i inne wcierki, które aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy.

 

Istotna systematyczność

Gdy chce się skutecznie zahamować wypadanie włosów i pobudzić je do odrostu, nie można stosować środków na wypadanie, na przykład Placenty w ampułkach, tylko raz na jakiś czas. Należy stosować się bezwzględnie do zaleceń producentów. Zwykle potrzebne są kilkutygodniowe kuracje, w czasie których aplikuje się wcierkę codzienne lub co drugi dzień. Dobrym pomysłem jest też stosowanie szamponów do ciągłego używania, które trzymają wypadanie włosów w ryzach.