• Home Sposób użytkowania farby Wella Koleston

Sposób użytkowania farby Wella Koleston

Nawet przy pomocy najlepszej farby można uzyskać kiepskie efekty koloryzacyjne – wszystko zależy od sposobu jej wykorzystania. Jak zatem używać produktu Wella Koleston Gobli, aby osiągnąć na swoich włosach wymarzony, głęboki i długotrwale utrzymujący się kolor?

Koloryzacja włosów naturalnych

Farby w odcieniach Deep Browns, Rich Naturals oraz Pure Naturals należy wycisnąć do plastikowej miseczki, dodając taką samą ilość aktywatora. Całość dokładnie wymieszać i po uzyskaniu jednolitego koloru rozprowadzić precyzyjnie na włosach. Farbę należy zmyć po upływie 30-40 minut aż do momentu, w którym woda przestanie być zabarwiona.

Produkty w odcieniach Special blond wymagają innego potraktowania. Należy zmieszać je z aktywatorem w proporcji 1:2, czyli do 60 ml farby dodać 120 ml aktywatora. Mieszanka powinna pozostać na włosach na ok. godzinę. Po tym czasie należy zmyć ją sporą ilością wody z dodatkiem szamponu.

 

Koloryzacja włosów siwych

Aby odpowiednio pokryć siwiznę, wybraną farbę Wella Koleston producent zaleca połączyć z odcieniem należącym do grupy Pure Naturals. Im większą siwiznę chce się zakryć, tym więcej farby należy zastosować. Podobnie jak w pozostałych przypadkach należy przytrzymać ją na włosach przez czas podany na opakowaniu produktu i następnie zmyć szamponem oraz sporą ilością wody. Profesjonalne farby zapewniają naturalne efekty – subtelnie przykrywają siwizny, nie doprowadzając do efektu hełmu na głowie.