• Home Czemu keratyna jest dobra dla włosów

Czemu keratyna jest dobra dla włosów

Wiele kobiet marzy o włosach gładkich i przyjemnych w dotyku. Na całe szczęście uzyskanie takiego efektu nie jest niczym trudnym i wystarczy odpowiednio dbać o włosy, aby zawsze były lśniące i zaskakująco 

Czemu warto stosować keratynę do włosów?

Keratyna do włosów ma szereg pozytywnych działań. Przede wszystkim keratyna doskonale wnika do wnętrza włosa i odżywia go od środka. Jest to spowodowane tym, że keratyna to naturalne białko, a więc doskonale łączy się z budulcem włosa. Warto stosować więc wszelkiego rodzaju kosmetyki, które zawierają w sobie prawdziwą keratynę. Nakładanie ich na włosy, z całą pewnością pomoże włosom osłabionym po zimie, łamiącym się oraz matowym. Keratyna wnika do wnętrza włosa i pozostaje tam przez długi czas. Właśnie dzięki temu efekty są długotrwałe, a włosy pozostają lśniące i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz metody pielęgnacji, takie jak suszenie, prostowanie, czy kręcenie włosów.

Czym jest zabieg prostowania keratynowego?

Jest to prosty zabieg, który można wykonać w praktycznie każdym salonie fryzjerskim. Nie zabiera on zbyt wiele czasu, a efekty są spektakularne i w dodatku utrzymują się nawet kilka miesięcy. Oczywiście najlepsze efekty osiągnie się na włosach zniszczonych, połamanych oraz uszkodzonych przez gorące powietrze z lokówki bądź też suszarki. Z całą pewnością warto przetestować na własnych włosach i samemu poznać efekty.