• Home Sposoby na poprawę wyglądu brwi

Sposoby na poprawę wyglądu brwi

Zbyt agresywnie przeprowadzana regulacja brwi może doprowadzić do osłabienia włosków i ostatecznie do ich wypadania. Aby poprawić ich naturalny wygląd, należy zacząć stosować odżywkę realash bądź skorzystać z domowych metod pielęgnacyjnych. To one są w stanie wzmocnić, zagęścić i pogrubić brwi.

Olejek rycynowy

Kosztuje grosze i jest dostępny w każdej aptece, a swoim działaniem zawstydza niejeden preparat z wyższej półki cenowej. Można smarować nim włoski na noc, korzystając tutaj ze starej i dokładnie oczyszczonej szczoteczki po tuszu. Efekty kuracji powinny zacząć się pojawiać po upływie trzech tygodni. Wzmocnione włoski przestaną wypadać, zostaną widocznie pogrubione oraz staną się ciemniejsze. Przeciwwskazaniem do stosowania oleju rycynowego są oczy wrażliwe.

Specjalistyczna odżywka

Ostatnio dość modnym produktem na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych stała się odżywka Realash z drogerii Gobli. Znajdują się w niej substancje, które stymulują włoski do naturalnego wzrostu. Wzmacniają je i odżywiają, poprawiając skutecznie ich stan ogólny. Pierwsze efekty kuracji przeprowadzonej przy użyciu tego preparatu można dostrzec po upływie czterech tygodni, jednak z odżywki zaleca się korzystać przez min. dwa miesiące. Dzięki temu rezultaty będą trwalsze.

Oczywiście przy pomocy właściwego makijażu również można poprawić wygląd brwi. Wystarczy raz w miesiącu nałożyć na nie henne bądź codziennie podkreślać je cieniem bądź kredką.