• Home Jak poprawnie golić brodę?

Jak poprawnie golić brodę?

Niewątpliwie, każdy mężczyzna powinien potrafić golić brodę bez zacięć. Ażeby jednak tego się nauczyć trzeba nabrać nieco doświadczenia, jak również przestrzegać pewnych instrukcji.

Maszynka czy brzytwa do golenia?

Pozornie wydawać by się mogło, że golenie brody maszynką jest zdecydowanie prostsze. Faktycznie trwa ono przeważnie krócej i wymaga mniej wysiłku oraz doświadczenia. Niemniej jednak, maszynki nie są w stanie tak dokładnie golić brody jak robią to brzytwy do golenia z MenSpace. Jeśli chce się całkowicie zgolić brodę, skorzystanie z brzytwy do golenia jest wręcz konieczne.

Jak uniknąć zacięć?

Niektórzy unikają korzystania z brzytew do golenia z obawy o skaleczenia. Faktycznie, jeśli robi się to nieumiejętnie i nieostrożnie, golenie się brzytwą nie jest bezpieczne. Jednakże, jeśli goli się brodę delikatnie i używa się odpowiednich środków do natłuszczania brody, jak najbardziej warto korzystać z brzytwy.

Jeśli chodzi o wspomniane natłuszczenie, najlepiej korzystać ze specjalnego kremu do golenia. Niemniej jednak, całkiem skutecznie może go zastąpić również najzwyklejsze mydło. Ważne jednak, aby nałożyć na skórę odpowiednią warstwę mydła. Co więcej, powinno się to robić z wykorzystaniem pędzla, którym łatwo można rozprowadzić mydło.