• Home Bibułki na błyszczącą cerę

Bibułki na błyszczącą cerę

Nadmiar sebum, tłusta, błyszcząca skóra niszcząca efekt naszej pracy nad makijażem. Jest to problem wielu kobiet, z którym jednak można sobie łatwo poradzić stosując w takich sytuacjach bibułki matujące.

Walka z tłustą skórą
Bibułki matujące przydają się nam w przynajmniej kilku różnych przypadkach. Przede wszystkim ich głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru sebum, czyli naturalnego łoju produkowanego przez naszą skórę. Zatem po bibułki w pierwszej kolejności powinny sięgnąć wszystkie panie, które mają problem właśnie z nadprodukcją sebum. To jednak nie koniec. Świetnie sprawdzają się one także przy takich problemach jak słynna tłusta powieka, ale i odbijającej się kreski i korektora zbierającego się w zmarszczkach. Bibułka matująca może więc pełnić wiele różnych funkcji w naszej domowej kosmetyczce, ale zawsze chodzi tu o świeży, zdrowy wygląd naszej skóry.

Bibułka zawsze pod ręką
Ze względu na prostotę ich zastosowania (wystarczy przycisnąć do tłustego miejsca, a na koniec zapudrować) jak i ich poręczność oraz niską cenę za jaką kupimy bibułki na rynku, warto używać ich kiedy nasz makijaż wymaga szybkich poprawek. Jeśli kobieta ma problem z tłustą cerą i zależy jej na zmatowieniu, to powinna mieć bibułki matujące ze sobą zawsze pod ręką. W ten sposób można uchronić swój makijaż.