• Home Żel tymiankowy Sylveco

Żel tymiankowy Sylveco

Coraz częstsze alergie i podrażnienia skóry skłaniają producentów kosmetyków do sięgania po naturalne, nie uczulające składniki. Wyciągi roślinne i ekstrakty ziołowe stanowią doskonałą alternatywę dla chemicznych substancji. Jednym z najskuteczniejszych składników aktywnych stosowanych w naturalnych kosmetykach jest wyciąg z tymianku.

Tymiankowa pielęgnacja

Tymianek zawiera bardzo wiele substancji czynnych, z których najbardziej spektakularnym działaniem wyróżniają się tymol i karwakrol. Wykazują one  bardzo silne działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Dzięki temu kosmetyki z wyciągiem z tymianku doskonale pielęgnują cerę trądzikową. Znajdujący się w ofercie polskiego producenta naturalnych kosmetyków Sylveco tymiankowy żel do twarzy doskonale oczyszcza skórę, łagodzi stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i znacznie ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Ponadto nie generuje uczuleń, a brak dodatku barwników czy środków pieniących warunkuje łagodne, a zarazem bardzo skuteczne działanie.

Dodatek kwasu jabłkowego o właściwościach wygładzających i rozjaśniających uzupełnia pielęgnację cery trądzikowej, wyrównując jej fakturę i koloryt. Jak każdego produktu Sylveco żelu tymiankowego nie utrwala się konserwantami, należy zatem zużyć go w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia.