• Home Wstydliwe kobiece problemy – jak sobie z nimi radzić
Wstydliwe kobiece problemy – jak sobie z nimi radzić

Wstydliwe kobiece problemy – jak sobie z nimi radzić

Grzybica pochwy zwana też drożdżycą lub kandydozą to schorzenie bardzo często spotykane wśród kobiet. Charakteryzuje się występowaniem białych upławów o konsystencji twarożku. Jej bezpośrednią przyczyną jest wzrost grzybów z rodzaju Candida.To nieprzyjemne schorzenie można próbować wyleczyć na własną rękę za pomocą preparatów dostępnych w aptece bez recepty.

Do wyleczenie grzybicy pochwy stosuje się doustne leki przeciwgrzybicze o szerokim spektrum działania oraz preparaty dopochwowe czyli globulki bądź krem. Przeciwgrzybicze leki doustne może przepisać tylko lekarz a kobieta może sama się ratować zakupem probiotyku ginekologicznego. Może też być pomocna zmiana diety, ponieważ rozwój drożdżaków jest często odpowiedzią na dietę bogatą w węglowodany proste. Leczenie kandydozy jest jednak dość trudne i takie działania mogą nie wystarczyć.

Tabletki dopochwowe Gineintima Acticand mogą stanowić rozwiązanie tego problemu. Receptura leku jest tak opracowana, że działa dwufazowo, co zapewnia maksymalną skuteczność. W pierwszej fazie preparat wytwarza w pochwie środowisko beztlenowe, co stwarza niesprzyjające warunki dla rozwoju drożdżaków. Działanie to jest związane z kwasem cytrynowym i wodorowęglanem sodu, zawartym w preparacie. W drugiej fazie bakterie kwasu mlekowego kolonizują śluzówkę pochwy, obniżają pH i uwalniają bakteriolizyny wzmacniające barierę przeciw patogenom. Gineintima Acticand to lek skuteczny przy nawracających zakażeniach pochwy i sromu.